Блог

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО

Працюючи з бізнесом тривалий час, домашнє насильство мені здавалось відголоском минулого. Таке явище як рукоприкладство я вважала страшним архаїзмом, якому вже немає місця в нашому культурному суспільстві.

АЛЕ НІ!

Повірте мені як адвокату, який працює з фізичними особами, домашнє насилля є і його дуже багато! І, напевно, саме тому, що мої ілюзії були розбить об жорстову реальність, ця тема мене зачепила....

Найчастіше жертвами побиття стають саме жінки. І дурна скороговорочка: б'є-значить любить, є лише пустими словами, бо забій м'яких тканин, гематоми та переломи жодним чином не показують любов.

Насильство може проявлятися в різних видах: фізичне, сексуальне, економічне, психологічне.

Тож, якщо Ви стали жертвою насильства, то негайно викликайте поліцію та фіксуйте факт, надавайте пояснення, залучайте свідків. За результатами звернення поліція повинна надати талон-повідомлення єдиного обліку про прийняття і реєстрацію заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення та іншу подію.

Далі правоохоронні органи повинні направити матеріали до суду для притягнення кривдника до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП Вчинення домашнього насильства (штраф 10-20 н.м.д.г. або громадські роботи 13-40 год або адміністративний арешт до 7 діб).

У випадку, якщо домашнє насильство характеризуєтья систематичністю, тобто вчинене три і більше разів (тобто особа притягувалася до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства за статтею 173-2 КУпАП), діяння були тотожними та об’єднані спільним умислом та, якщо такі неправомірні дії призвели до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, до кривдника застосовується кримінальна відповідальність.

Відповідно до статті 126-1 КК України за вчинення домашнього насильства винна особа карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Окрім того, існують спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству:

терміновий заборонний припис-виноситься національною поліцією і діє до 10 діб;

обмежувальний припис -виноситься судом і діє від 1 до 6 місяців, може бути продовжений додатково на 6 місяців.

Бажаю усім любові та поваги як до інших, так і до себе.

З любов'ю до права,

Ваш адвокат Іванна Новіцька