Блог

РРО розділ 3

Консультуючи про особливості рро, багатьох підприємців зацікавило питання щодо необхідності застосування рро при отриманні оплати виключно в безготівковому вигляді через Приват24/Моно тощо або за допомогою еквайрінгу.

Тоді я зайняла позицію податкових органів з метою захисту своїх читачів від можливих штрафів зі сторони фіскалів, оскільки нормативно не було врегульовано все ідеально і я бачила, який "маневр" можуть застосувати податківці.
Проте, хочу Вам повідомити, що Законом України від 01.12.2020 р. N 1017-IX були внесенні зміни до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та які набрали законної сили.
Зокрема, доповнено ст. 9 відповідно до якої Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки
не застосовуються:
при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Тому, шановні підприємці, якщо ви не досягли граничних сум та приймаєте кошти в безготівковій формі
, то рро Вам не потрібне!
Проте, зверніть увагу, що стосується цей пункт тільки послуг.

Хоча відкрию Вам секрет, що існує законопроект, який пропонує розширити даний пункт та більш точно нормативно визначити, які саме способи оплати підпадають під його дію!